Advent s francouzštinou

Pojďte na chvíli hodit za hlavu předvánoční stres a shon a udělejte si hezkou chvilku s francouzštinou. Připravila jsem pro vás několik vánočních aktivit, díky kterým se naučíte nebo si zopakujete vánoční slovíčka, pohrajete si a pobavíte se.

Nejprve by to chtělo trochu osvěžit slovní zásobu. Připravila jsem pro vás pár slovíček, která se vám o Vánocích budou hodit. Stáhněte si obrázkové pdf.

Až si slovíčka párkrát projdete, čeká na vás osmisměrka, kde si slovíčka hned procvičíte. Poznáte všechna slovíčka z obrázků a podaří se vám najít v osmisměrce všech šestnáct? Řešení najdete v odkazu na konci článku.

A nakonec je tu pro vás připravena vánoční křížovka, kde si slovíčka zopakujete znovu, ale zase trochu jinak. Je už malinko složitější, protože slovíčka musíte poznat z definic. Ale myslím, že to hravě zvládnete. Řešení křížovky najdete v odkazu na konci článku.

Dále se podívejte na dvě videa, která jsem našla na YouTube. Pomohou vám se správnou výslovností slovíček. Nejsou tam sice úplně všechna, o kterých píšu výše, ale zase tam jsou některá navíc. V prvním videu si poslechněte slovíčka s obrázky, ve druhém už jsou vánoční slovíčka v jednoduchém vyprávění. Doporučuji slovíčka po mluvčích opakovat nahlas.

Nejdřív jen slovíčka:

Dále povídání o Vánocích:

Pokud by vás lákalo si ještě chvíli hrát, mrkněte se na můj starší článek, kde najdete jednu francouzskou koledu i pracovní listy k ní.

Řešení:

Řešení osmisměrky si stáhněte ZDE >>>

Řešení křížovky si stáhněte ZDE >>>

Přeji vám všem poklidný a pohodový Advent a potom krásné a šťastné Vánoce a do Nového roku hlavně hodně zdraví, lásku a štěstí!

Joyeux Noël, Bonne et Heureuse Année!

Zdeňka Fromková
Nadšená překladatelka a lektorka francouzštiny, která francouzštinu miluje a moc ráda šíří své nadšení dál. Jejím posláním je ukazovat a usnadňovat cestu všem, kteří chtějí tento krásný jazyk dostat (znovu) pod kůži. Autorka kurzu pro všechny, kteří si přejí vrátit francouzštinu do svého života. Více o kurzu si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů