8týdenní online kurz

Restart francouzštiny

Online kurz, díky kterému restartujete svoji francouzštinu a znovu se do ní ponoříte, takže se vám už nikdy nebude chtít na ni zapomenout.

 • Učili jste se někdy francouzsky, ale jazyk vůbec nepoužíváte?
 • Máte pocit, že jste vše zapomněli, a raději tvrdíte, že francouzsky vůbec neumíte?
 • Přáli byste si vrátit se k francouzštině, ale nevíte jak a kde začít?

Ráda vám ukážu cestu k tomu, jak vaši francouzštinu restartovat.

Jak na to? Ponořte se do ní!

Bez základů to nejde

Zopakujte si ty nejdůležitější základy francouzštiny, abyste měli na čem stavět. Gramatiku, slovní zásobu, výslovnost... Aktivně a s radostí!

Jděte do akce

Pusťte se do toho naplno. Pište, čtěte, mluvte, dívejte se, poslouchejte a hlavně odhoďte všechen možný strach, který by vám v tom mohl bránit.

Pokračujte stále dál

Osvojte si nejrůznější techniky, jak se francouzštinou obklopit. Jak se jí denně věnovat s radostí a nadšením. A pokračujte v restartu i po skončení kurzu.

V současné době je kurz individuální. Můžete začít kdykoli. Zpravidla je to následující úterý po přihlášení nebo dle domluvy.

Přihlaste se do 8týdenního online kurzu Restart francouzštiny a pojďte nastartovat změnu, díky níž jednou budete moci říct: "Oui, je parle français!" namísto rozpačitého "Je ne comprends pas..."

Co vás čeká?

 • 8 týdnů = 8 témat
  Každý týden bude věnován jednomu tématu, díky kterému si osvěžíte dávno zapomenuté a naučíte zatím nepoznané.
 • Každotýdenní várka úkolů
  Každý týden dostanete várku úkolů, které se budou točit okolo týdenního tématu, ale budou různorodé a rozmanité. Bude to učení skoro všemi smysly - poslouchat, dívat se, číst, psát, mluvit...
 • Zopakování základů
  Bez základů to nejde. Osvěžíte si to podstatné, co jste se možná kdysi dávno učili, ale už si to nepamatujete.
 • Zábavné učení
  Učení tu rozhodně nebude nuda ani biflování. Úkoly vás budou bavit a budete se těšit na další várku.
 • Akce
  Tento kurz není o pasivním sledování výkladu, ale o akci. Je založen na práci studenta. Budete vědět přesně, co máte dělat, ale je na vás to opravdu udělat, pokud se chcete posouvat kupředu. Vydržte to aspoň těch 8 týdnů a uvidíte, co se bude dít.
 • Podpora a zpětná vazba
  Budu pro vás k dispozici po celou dobu kurzu na emailu i v Google Classroom.
 • Setkání na ZOOM
  Součástí kurzu jsou i tři online setkání na ZOOMu. Jedno úvodní, druhé v polovině kurzu a třetí závěrečné. Tam se poznáme, rozmluvíme, pobavíme a vysvětlíme si vše potřebné. Budeme se tam věnovat probranému a na závěr si vše shrneme a zrekapitulujeme. Budeme konverzovat a hrát si, a to vše tak, že se nemusí bát ani ten nestydlivější student.

Zábavně a s radostí zlepšíte a prohloubíte své znalosti.

Jak kurz probíhá?

Úvodní dotazník

Před začátkem kurzu ode mě dostanete dotazník, kde se vás vyptám na pár informací, které se týkají vás a vaší francouzštiny. Aby se nám lépe pracovalo.

Čas podle vás

Jedná se o nepřímou online výuku. To znamená, že můžete plnit zadání v čase, kdy se to hodí zrovna vám.

Týdenní intervaly

Každý týden vás čeká várka úkolů na jedno téma, které budete moci vypracovat kdykoli během daného týdne.

Určené deadliny

Nové úkoly jsou zadávány zpravidla v úterý a odevzdávají se v neděli, ale záleží na domluvě. Každopádně pokud budete stát o mou zpětnou vazbu, je potřeba úkoly odevzdávat v termínu. 

Zpětná vazba

V pondělí (nebo dle domluvy) budete mít od úkolů volno a bude na mě podívat se na odevzdanou práci a dát vám zpětnou vazbu.

Online setkání na ZOOM

Součástí kurzu jsou tři 30minutová online setkání na ZOOM. Na úvodním se seznámíme, probereme vaše dotazy a trochu se rozmluvíte. Dvě další budou zaměřena na konverzaci a procvičení probraného.

Jaká je potřeba úroveň francouzštiny?

Není úplně důležité, jakou máte úroveň jazyka. Kurz je určen hlavně pro ty, kteří si chtějí francouzštinu osvěžit a vrátit se k ní. Tedy už se s ní někdy setkali a nejsou úplní začátečníci.

V kurzu si probereme nějaké základy, ale nebudeme se podrobně věnovat všemu. Pokud si nejste jistí, můžete se objednat na 15minutovou konzultaci se mnou zdarma. 

Kolik času vám kurz zabere?

Samostatná práce je naplánovaná na 1-2 hodiny týdně. A třikrát se v kurzu sejdeme online na 30 min. Ale záleží jen na vás, jak moc se do kurzu ponoříte. Může se stát, že s francouzštinou dobrovolně strávíte mnohem víc času.

Co vás v kurzu čeká?

V rámci každotýdenního plnění úkolů si zopakujete hlavně tyto základy:

Čekají na vás nejrůznější interaktivní úkoly: 

Poslouchání

Poslechová cvičení, ukázky podcastů, písničky...

Dívání se

Krátká videa s otázkami, seriály, reálná videa z ulice...

Čtení

Texty s otázkami, články, dvojjazyčné ukázky z knížek...

Psaní

Něco o vás, zážitky z prázdnin nebo třeba deník...

Mluvení

Nahrávání hlasových zpráv a konverzace na našem online setkání.

Autokorektivní cvičení

Na procvičení gramatiky či slovní zásoby si vyzkoušíte spoustu různých online cvičení.

Doplňování

K procvičování probraného nám také krásně pomohou různé doplňovačky.

A další...

Různé hry, spojovačky, pexeso... Chcete vědět víc? Tak pojďte do toho!

Také se naučíte, jak se francouzštině věnovat pro radost a jak se jí obklopit.

Francouzština vás během těchto 8 týdnů naprosto pohltí.

Co budeme v kurzu používat?

Google Clasroom

Google Classroom je něco jako virtuální třída. V ní se bude odehrávat to hlavní - budete v ní dostávat úkoly a taky je tam odevzdávat. Ovládání je snadné. Přihlásíte se jednoduše přes odkaz, který vám pošlu. Pro více informací mám pro vás připravené instruktážní video, jak v GC pracovat, které bude součástí kurzu.

Gmail

Abyste se mohli bez problémů přihlásit do Google Classroom, je lepší, když budete mít účet na Gmail od Googlu. Pokud ho nemáte a ani si ho nechcete založit, je možné použít i některé jiné domény, ale bohužel ne všechny. V tomto případě mi prosím napište předtím, než se do kurzu přihlásíte, abych vám potvrdila, že to půjde.

ZOOM

V průběhu kurzu proběhnout tři online setkání přes ZOOM. ZOOM je program uzpůsobený pro videokonference a online výuku. Jeho použití je velmi snadné. Jen kliknete na odkaz, který vám před setkáním pošlu na emailovou adresu. Abychom spolu poté mohli komunikovat, je potřeba mít aktivní kameru a mikrofon na počítači.

Co o kurzu říkají účastnice minulého běhu?

Jsem učitelka španělštiny a hledám další inspirace, jak se dá učit cizí jazyk. Francouzština je mým koníčkem, tak jsem si ráda vyzkoušela roli žáka v novém způsobu učení. Tím, že cvičení byla online a kdykoliv k dispozici, sedala jsem si k ním ve volných chvilkách pro rozptýlení, tak jako mí žáci sedají o přestávkách ke svým hrám na mobilu. Vše bylo různorodé, seřazené podle tématu a s okamžitou kontrolou. Moc mne to bavilo. Přála bych si, abych dokázala své žáky zaujmout tak, jako paní Zdeňka strhla mne.
Pavla P.
Kurz se mi moc líbil hlavně pro pestrost zadávaných úkolů a jeho délku a flexibilitu. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového a to zcela splnilo moje očekávání. Po letech jsem otevřela i učebnici a ujistila se, že není tak těžké se francouzštině věnovat pravidelně. Kurz moc doporučuji pro oprášení francouzštiny a nakopnutí k dalšímu zdokonalování se.
Kateřina

Kdo pro vás kurz připravil a bude vás jím provázet?

Jmenuji se Zdeňka Fromková. Francouzštině se v různých formách věnuji již přes 20 let. Prošla jsem různými profesemi, které se francouzštinou zabývají.

Byla jsem babysitter, průvodkyně po Praze, nákupčí pro francouzskou rafinérii a přeložila jsem pár knih. Učila jsem francouzštinu v jazykovce a teď se věnuji hlavně online kurzům.

Francouzštinu miluju a moc ráda svou lásku šířím dál. Pro své studenty vytvářím výuku na míru, ze které jsou nadšení. Moc mě baví připravovat pro ně tematické výukové týdny.

Moc ráda vás naučím, jak francouzštinu restartovat a znovu ji pustit do svého života.

Kolik mě kurz bude stát?

Tento kurz je vytvořen dle koncepce individuální online podpory pro samouky, kterou nabízím i individuálně. Individuální podpora na míru u mě stojí 1 800,-/4 týdny. Za 8 týdnů by to tedy bylo 3 600,-. Na individuální nabídku se můžete podívat zde >>>

V tomto kurzu jsou již určená témata, gramatické okruhy i slovní zásoba. Je individuální, ale není úplně na míru. Je připraven pro restartování vaší francouzštiny. Po domluvě jsou možné lehké úpravy.

Vyjde vás tedy mnohem výhodněji, jeho cena je:           

2 600,-

Vím, že nechcete kupovat zajíce v pytli...

Pokud během prvních 14 dní od začátku kurzu zjistíte, že jste s ním šlápli vedle a není to pro vás, bez otázek vám vrátím peníze. Stačí mi jen napsat email.

Otázky, které se vám možná honí hlavou:

 • Je součástí kurzu pravidelné setkávání?
  Tento kurz probíhá formou asynchronní výuky. To znamená, že lektor i studenti jsou na sobě časově nezávislí. Komunikace bude probíhat přes Google Classroom a Facebook, případně email. Třikrát se sejdeme online přes ZOOM, kde si procvičíte vše, co se naučíte.
 • Je součástí kurzu nějaká konverzace?
  Konverzace bude probíhat během třech online setkání přes ZOOM. První bude na začátku kurzu, druhé uprostřed a třetí na závěr. Mluvení si budete dále procvičovat formou nahrávání hlasových zpráv.
 • Co když v kurzu nebudu stíhat?
  Přístup do kurzu - tedy do Google Classroom či FB skupiny - vám zůstane po dobu jednoho roku a k obsahu se tedy můžete vracet. Úkoly nemusíte dělat v zadaném termínu, pokud to nestíháte. U spousty úkolů budete mít k dispozici výsledky a řešení. U některých úkolů budu ovšem poskytovat zpětnou vazbu a tu dodám pouze, pokud budou úkoly odevzdány v termínu.
 • Je kurz vhodný pro naprosté začátečníky?
  Kurz je určen hlavně pro ty, kteří chtějí svou francouzštinu restartovat. Tedy už se jí někdy učili, ale teď se jazyku nevěnují a rádi by se k francouzštině zase vrátili. Pokud s francouzštinou chcete začít úplně od nuly, doporučila bych vám spíše individuální lekce s lektorem nebo kurz, který se na začátečníky zaměřuje. Tento kurz není vytvořen pro úplné začátečníky.
 • Co vše pro účast v kurzu potřebuji?
  Nepotřebujete nic speciálního. Hlavně přístup na internet, počítač, tablet či chytrý telefon. Pokud budete mít účet na Gmail.com, bude to skvělé, ale dá se to případně zvládnout i bez toho. Ale rozhodně to není podmínkou. Zvládneme to i bez toho.
 • Jak budu dostávat zpětnou vazbu?
  Zpětnou vazbu vám budu dávat formou komentářů v Google Classroom. Úkol mi odevzdáte tam a já vám k němu přidám komentář.
 • Jsem technický antitalent, co když mi nepůjde práce v Google Classroom?
  Práce v Google Classroom je velmi snadná a intuitivní. Vše vám vysvětlím v úvodním videu, kde vám ukážu, jak v Google Classroom pracovat. Rozhodně se nebojte, že byste to nezvládli. Pokud by přeci jen nastal nějaký problém, dáte mi vědět a spolu to vyřešíme.
 • Co když se ještě na něco potřebuji zeptat?
  V případě dalších otázek mi neváhejte napsat na email: zdenka@restartujtefrancouzstinu.cz

Pořád si nejste jistí, jestli je kurz pro vás vhodný? Naplánujte si se mnou 15 minutovou telefonickou konzultaci zdarma, kde probereme, jak jste na tom. Klikněte níže na modré tlačítko a vyberte si datum a čas, kdy se vám to nejvíc hodí. Budu se na vás těšit!