8týdenní online kurz

Restart francouzštiny

Online kurz, díky kterému restartujete svoji francouzštinu a znovu se do ní ponoříte, takže se vám už nikdy nebude chtít na ni zapomenout.

 • Učili jste se někdy francouzsky, ale jazyk vůbec nepoužíváte?
 • Máte pocit, že jste vše zapomněli, a raději tvrdíte, že francouzsky vůbec neumíte?
 • Přáli byste si vrátit se k francouzštině, ale nevíte jak a kde začít?

Ráda vám ukážu cestu k tomu, jak vaši francouzštinu restartovat.

Jak na to? Ponořte se do ní!

Bez základů to nejde

Zopakujte si ty nejdůležitější základy francouzštiny, abyste měli na čem stavět.

Obklopte se francouzštinou

Naučte se, jak si udělat frankofonní prostředí i třeba z chalupy v Jizerkách.

Pokračujte stále dál

Osvojte si nejrůznější techniky, jak se denně věnovat francouzštině, a naučte se, kde hledat.

Další běh kurzu začíná 16. 1. 2023!

Přihlaste se do 8týdenního online kurzu Restart francouzštiny a pojďte nastartovat změnu, díky níž jednou budete moci říct: "Oui, je parle français!" namísto rozpačitého "Je ne comprends pas..."

Co vás čeká?

 • 8 týdnů = 8 témat
  Každý týden bude věnován jednomu tématu, díky kterému si osvěžíte dávno zapomenuté a naučíte zatím nepoznané.
 • Každotýdenní várka úkolů
  Každý týden dostanete várku úkolů, které se budou točit okolo týdenního tématu, ale budou různorodé a rozmanité. Bude to učení skoro všemi smysly - poslouchat, dívat se, číst, psát, mluvit...
 • Zopakování základů
  Bez základů to nejde. Osvěžíte si to podstatné, co jste se možná kdysi dávno učili, ale už si to nepamatujete.
 • Zábavné učení
  Učení tu rozhodně nebude nuda ani biflování. Úkoly vás budou bavit a budete se těšit na další várku.
 • Akce
  Tento kurz není o pasivním sledování výkladu, ale o akci. Je založen na práci studenta. Budete vědět přesně, co máte dělat, ale je na vás to opravdu udělat, pokud se chcete posouvat kupředu. Vydržte to aspoň těch 8 týdnů a uvidíte, co se bude dít.
 • Podpora a zpětná vazba
  Budu pro vás k dispozici po celou dobu kurzu ve Facebookové skupině, na emailu i v Google Classroom.
 • Interakce mezi spolužáky
  Budete se moci navzájem podporovat ve Facebookové skupině, dávat si zpětnou vazbu i komentovat, jak vám to jde.

Zábavně a s radostí zlepšíte a prohloubíte své znalosti.

Další běh kurzu začíná 16. 1. 2023!

Jak kurz probíhá?

Čas podle vás

Jedná se o nepřímou online výuku. To znamená, že můžete plnit zadání v čase, kdy se to hodí zrovna vám.

Společně, ale každý za sebe

Kurz je skupinový, ale budete pracovat samostatně a získávat ode mě zpětnou vazbu na zadané úkoly.

Týdenní intervaly

Každý týden vás čeká várka úkolů na jedno téma, které budete moci vypracovat kdykoli během daného týdne.

Určené deadliny

Nové úkoly budete dostávat v úterý. Pokud budete stát o mou zpětnou vazbu, je potřeba úkoly odevzdávat v termínu, kterým vždy bude nedělní půlnoc. 

Zpětná vazba

V pondělí budete mít od úkolů volno a bude na mě podívat se na odevzdanou práci a dát vám zpětnou vazbu.

Interakce

Další interakce se mnou a ostatními spolužáky bude probíhat ve Facebookové skupině, kde se můžete podporovat, sdílet některé úkoly a komentovat si je navzájem.

Jaká je potřeba úroveň francouzštiny?

Není úplně důležité, jakou máte úroveň jazyka. Kurz je určen hlavně pro ty, kteří si chtějí francouzštinu osvěžit a vrátit se k ní. Tedy už se s ní někdy setkali a nejsou úplní začátečníci.

V kurzu si probereme nějaké základy, ale nebudeme se podrobně věnovat všemu. Pokud si nejste jistí, můžete se objednat na 15minutovou konzultaci se mnou zdarma. (Bude zde odkaz na Calendly)

Kolik času vám kurz zabere?

Samostatná práce je naplánovaná na 1-2 hodiny týdně. Ale záleží jen na vás, jak moc se do kurzu ponoříte. Může se stát, že s francouzštinou dobrovolně strávíte mnohem víc času.

Co vás v kurzu čeká?

V rámci plnění úkolů si zopakujete některé základy, na kterých můžete dále stavět:

 • Výslovnost (abeceda, spelování)
 • Zájmena (osobní, přivlastňovací, tázací)
 • Předložky (různé)
 • Slovesa - přítomný, minulý čas
 • Stavba francouzské věty
 • Číslovky (různé)
 • Otázky (tvoření)
 • Důležitou slovní zásobu (já, moje hobby, rodina, cestování, oblečení, jídlo,...)

Čekají na vás nejrůznější interaktivní úkoly: 

 • Poslouchání
 • Dívání se
 • Čtení
 • Psaní
 • Mluvení
 • Autokorektivní cvičení
 • Doplňování
 • A další...

Naučíte se, jak se francouzštině věnovat pro radost:

 • Jak si na ni najít čas
 • Kde hledat na internetu věci, co vás budou bavit
 • Jak se francouzštinou obklopit
 • Jak si pustit víc francouzštiny do života
 • A další...

Francouzština vás během těchto 8 týdnů naprosto pohltí.

Co budeme v kurzu používat?

Google Clasroom

Google Classroom je něco jako virtuální třída. V ní se bude odehrávat to hlavní - budete v ní dostávat úkoly a taky je tam odevzdávat. Ovládání je snadné. Přihlásíte se jednoduše přes odkaz, který vám pošlu. Pro více informací mám pro vás připravené instruktážní video, jak v GC pracovat, které bude součástí kurzu.

Gmail

Abyste se mohli bez problémů přihlásit do Google Classroom, je lepší, když budete mít účet na Gmail od Googlu. Pokud ho nemáte a ani si ho nechcete založit, je možné použít i některé jiné domény, ale bohužel ne všechny. V tomto případě mi prosím napište předtím, než se do kurzu přihlásíte, abych vám potvrdila, že to půjde.

Facebook

Součástí kurzu bude i interakce ve Facebookové skupině. Budete tam sdílet nějaké úkoly a navzájem se podporovat. Pokud účet na Facebooku nemáte, zvažte založení profilu alespoň pro účely kurzu, abyste o nic nepřišli.

Co o kurzu říkají účastnice minulého běhu?

Jsem učitelka španělštiny a hledám další inspirace, jak se dá učit cizí jazyk. Francouzština je mým koníčkem, tak jsem si ráda vyzkoušela roli žáka v novém způsobu učení. Tím, že cvičení byla online a kdykoliv k dispozici, sedala jsem si k ním ve volných chvilkách pro rozptýlení, tak jako mí žáci sedají o přestávkách ke svým hrám na mobilu. Vše bylo různorodé, seřazené podle tématu a s okamžitou kontrolou. Moc mne to bavilo. Přála bych si, abych dokázala své žáky zaujmout tak, jako paní Zdeňka strhla mne.
Pavla P.
Kurz se mi moc líbil hlavně pro pestrost zadávaných úkolů a jeho délku a flexibilitu. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového a to zcela splnilo moje očekávání. Po letech jsem otevřela i učebnici a ujistila se, že není tak těžké se francouzštině věnovat pravidelně. Kurz moc doporučuji pro oprášení francouzštiny a nakopnutí k dalšímu zdokonalování se.
Kateřina

Kdo pro vás kurz připravil a bude vás jím provázet?

Jmenuji se Zdeňka Fromková. Francouzštině se v různých formách věnuji již přes 20 let. Prošla jsem různými profesemi, které se francouzštinou zabývají.

Byla jsem babysitter, průvodkyně po Praze, nákupčí pro francouzskou rafinérii a přeložila jsem pár knih. Učila jsem francouzštinu v jazykovce a teď se věnuji hlavně online kurzům.

Francouzštinu miluju a moc ráda svou lásku šířím dál. Pro své studenty vytvářím výuku na míru, ze které jsou nadšení. Moc mě baví připravovat pro ně tematické výukové týdny.

Moc ráda vás naučím, jak francouzštinu restartovat a znovu ji pustit do svého života.

Další běh kurzu začíná 16. 1. 2023!

Kolik mě kurz bude stát?

Tento kurz je vytvořen dle koncepce individuální online podpory pro samouky, kterou nabízím i individuálně. Individuální podpora na míru u mě stojí 1 800,-/4 týdny. Za 8 týdnů by to tedy bylo 3 600,-. Na individuální nabídku se můžete podívat zde >>>

Tento skupinový kurz vás ale vyjde mnohem výhodněji, jeho cena je:           

2 600,-

Otázky, které se vám možná honí hlavou:

 • Je součástí kurzu pravidelné setkávání?
  Tento kurz probíhá formou asynchronní výuky. To znamená, že lektor i studenti jsou na sobě časově nezávislí. Komunikace bude probíhat přes Google Classroom a Facebook, případně email. Naplánovaná fixní setkání offline či online nejsou součástí kurzu.
 • Je součástí kurzu nějaká konverzace?
  Klasická konverzace v kurzu není. Mluvení si budete procvičovat formou nahrávání hlasových zpráv či videí. A také si jednou zatelefonujete 🙂
 • Co když v kurzu nebudu stíhat?
  Přístup do kurzu - tedy do Google Classroom či FB skupiny - vám zůstane a k obsahu se můžete kdykoli vracet. Úkoly nemusíte dělat v zadaném termínu, pokud to nestíháte. U spousty úkolů budete mít k dispozici výsledky a řešení. U některých úkolů budu ovšem poskytovat zpětnou vazbu a tu dodám pouze, pokud budou úkoly odevzdány v termínu.
 • Je kurz vhodný pro naprosté začátečníky?
  Kurz je určen hlavně pro ty, kteří chtějí svou francouzštinu restartovat. Tedy už se jí někdy učili, ale teď se jazyku nevěnují a rádi by se k francouzštině zase vrátili. Pokud s francouzštinou chcete začít, doporučila bych vám spíše individuální lekce s lektorem nebo kurz, který se na začátečníky zaměřuje.
 • Co vše pro účast v kurzu potřebuji?
  Nepotřebujete nic speciálního. Hlavně přístup na internet, počítač, tablet či chytrý telefon. Pokud budete mít účet na Gmail.com, bude to skvělé, ale dá se to případně zvládnout i bez toho. A konečně by se hodil i účet na Facebooku. Ale rozhodně to není podmínkou. Zvládneme to i bez toho.
 • Jak budu dostávat zpětnou vazbu?
  Zpětnou vazbu vám budu dávat formou komentářů v Google Classroom. Úkol mi odevzdáte tam a já vám k němu přidám komentář.
 • Jsem technický antitalent, co když mi nepůjde práce v Google Classroom?
  Práce v Google Classroom je velmi snadná a intuitivní. Vše vám vysvětlím v úvodním videu, kde vám ukážu, jak v Google Classroom pracovat. Rozhodně se nebojte, že byste to nezvládli. Pokud by přeci jen nastal nějaký problém, dáte mi vědět a spolu to vyřešíme.
 • Co když se ještě na něco potřebuji zeptat?
  V případě dalších otázek mi neváhejte napsat na email: zdenka@restartujtefrancouzstinu.cz

Pořád si nejste jistí, jestli je kurz pro vás vhodný? Naplánujte si se mnou 15 minutovou telefonickou konzultaci zdarma, kde probereme, jak jste na tom. Klikněte níže na modré tlačítko a vyberte si datum a čas, kdy se vám to nejvíc hodí. Budu se na vás těšit!