E-book

Francouzsko-český motivační deník s nápovědou:

Bonjour živote!

 • Milujete francouzštinu a toužíte se jí více věnovat?
 • Vždycky jste si chtěli psát deník, ale moc jste nevěděli, co si do něj psát?
 • Chtěli byste si psát deník ve francouzštině?

V tom případě je tu pro vás tento e-book, který vás k psaní deníku ve francouzštině navede a poví vám, co si do něj psát.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nově dostanete i verzi, do které můžete psát přímo na počítači!

O co přesně jde?

 • Deník s nápovědou
  Je to můj oblíbený tzv. deník s nápovědou. Na každé stránce vás čeká navedení k tomu, co si do deníku psát. Nemusíte tak vymýšlet, co psát, jen odpovíte na otázku či tip k zamyšlení.
 • O čem deník je
  Celý se týká Vás a Vašeho života. Postupně si do něj doplníte věci o sobě, které jste si třeba ani neuvědomili, své radosti nebo za co jste vděční.
 • V jakém jazyce je
  Deník je napsaný ve francouzštině, ale hned vedle najdete překlady do češtiny. Překlady jsou psány menším písmem, takže vás nijak neruší, ale budou vždy po ruce. Jako bonus získáte čistě francouzskou verzi.
 • Jak psát
  Do deníku si pište francouzsky. Ale nemusíte psát dlouhé odstavce, pokud se na to necítíte. Stačí pár slov, jednoduché věty, záleží to čistě na Vás a Vaší francouzštině. Je to Váš deník!
 • Citáty
  Také je plný dvojjazyčných citátů plných moudrosti a motivace, které Vás ještě více inspirují.

Deník s nápovědou

Vždy mě fascinovalo, že si někdo píše deník. Každý večer si sedne a napíše si o tom, co se mu ten den stalo, jak se cítí, co ho trápí nebo co mu dělá radost. Já na to nikdy nebyla, i když jsem po tom ve skrytu duše vždy toužila. Párkrát jsem si nějaký pěkný deník pořídila a začala ho psát, ale nikdy jsem to nevydržela déle jak pár dní.

Když jsem se pak začala učit francouzsky, říkala jsem si, že by bylo fajn si psát deník ve francouzštině. Za prvé proto, že francouzština je nádherný jazyk a deníku prostě sluší 🙂 Za druhé proto, že by to bylo dobré pro jazyk jako takový. Být s ním denně v kontaktu, procvičovat psaní, potom čtení, a tak...

Ale zase z toho nic nebylo, protože mi psaní deníku prostě nešlo. Nebavilo mě psát si, co jsem ten den dělala. 

A pak jsem jednoho dne brousila po internetu a objevila tzv. guided journal neboli "vedený deník". Kde máte "nápovědy", co psát, a podle toho si do deníku píšete. Ohromně mě to zaujalo. Byl v angličtině a já hledala něco ve francouzštině, ale nic jsem nenašla. 

Tak jsem si řekla, že něco podobného vytvořím sama. A vznikl z toho tento můj "DENÍK S NÁPOVĚDOU"

Díky němu vždy víte, co si do deníku psát. Jste denně v kontaktu s milovanou francouzštinou a můžete si říct: "píšu si deník ve francouzštině!".

Co vás uvnitř čeká

Podívejte se na pár ukázek z deníku. Když kliknete na jednotlivé stránky, zvětší se.

Více o deníku

Jak deník dostanu?

Deník dostanete ve formě PDF. Stáhnete si ho pomocí odkazu, který vám přijde emailem po zaplacení objednávky.

Kolik má stran a jaké jsou verze?

Deník má celkem 54 stránek. Verzi dostanete francouzsko-českou a francouzskou. Obě verze budou buď k tisku nebo můžete psát přímo na počítači.

Je nutné ho tisknout?

Není nutné ho tisknout. Deník si můžete vytisknout, pokud chcete. Nově ale dostanete i verzi, do které se dá psát přímo v počítači.

Jak ho nejlépe vytisknout?

Pokud se rozhodnete pro tisk, doporučuji dát tisknout dvě strany na list a potom je rozstřihnout, aby vám vznikl deník ve formátu A5.

Jak deník nejlépe vytvořit?

Doporučuji jednotlivé stránky ve formátu A5 proděravět a vložit do nějakého pěkného karis bloku.

Jak si užít psaní?

Abyste byli v kontaktu s francouzštinou pravidelně a co nejdéle, doporučila bych vám vyplňovat deník postupně. Každý den kousek.

Bonus k deníku

Pokud patříte k pokročilejším francouzštinářům, možná si říkáte, že nepotřebujete dvojjazyčnou verzi a raději byste dali přednost té čistě francouzské.

A tak k francouzsko-českému deníku dostanete zároveň i čistě francouzskou verzi bez překladů. Máte tam spoustu prostoru pro Vaše vlastní překlady nebo další citáty či poznámky.

Můžete si vybrat k tisku jen jednu z nich. Nebo si nejdřív projít tu dvojjazyčnou a potom se pustit do té francouzské. Záleží na Vás.

Každopádně v emailu, ve kterém Vám deník přijde po zaplacení objednávky, najdete odkazy ke stažení pro obě verze.

Cena deníku je 290,-.

Kdo jsem a proč to dělám?

Jmenuji se Zdeňka Fromková a mým světem je francouzština. Duší jsem překladatelka knih a práci s francouzštinou miluji. Tento deník jsem vytvořila, abych podpořila všechny, kteří mají francouzštinu rádi stejně tak, jako já, a chtějí se jí co nejvíce věnovat, ale moc nevědí, jak to udělat. Věřím, že tento deník vám pomůže k tomu, abyste se s francouzštinou zase o něco více sblížili.

Pokud zjistíte, že deník není to pravé pro Vás a dáte mi to do 14 dnů vědět, vrátím Vám peníze.