Individuální mentoring

Restartujte svou francouzštinu

S INDIVIDUÁLNÍM MENTORINGEM

Vyzkoušejte individuální cestu s průvodcem, která vás dovede blíže k vaší francouzštině.

Díky každotýdenním úkolům šitým přímo vám na míru se vaše francouzština posune mílovými kroky přesně tam, kam chcete.

Na své cestě nebudete sami, ale já půjdu s vámi.

  • Chtěli byste se věnovat francouzštině, ale nemáte čas na pravidelné lekce?
  • Raději se učíte sami, ale nemáte potřebnou disciplínu?
  • Nebo vůbec nemáte představu, jak se nejlépe studiu francouzštiny věnovat?

Ráda vás na vaší cestě k francouzštině doprovodím a ukážu vám, jak na to.

Co je individuální mentoring?

Časová flexibilita

Pracujete většinu času sami v tu chvíli, kdy se vám to právě hodí.

Práce na míru

Díky informacím, které od vás na začátku spolupráce získám, vám připravím práci přesně pro vás.

Systém práce

Společně si dohodneme systém práce - kdy vám budu zadávat novou práci a do kdy mi budete odevzdávat úkoly.

Co si pod tím přesně představit?

Představte si, že se chcete věnovat víc francouzštině, ale nevíte jak a kde začít. Pro samostudium podle učebnice vám chybí motivace a nemáte čas chodit někam do kurzu. Víte, že na internetu je spousta možností, ale nevyznáte se v nich a tak trochu se v nich ztrácíte.

A teď si představte, že se stanu vaší mentorkou. Proberu s vámi vaše potřeby a preference a pak už se nemusíte o nic starat. Já vám sestavím plán cesty na míru, po které potom půjdete krok za krokem dle svých potřeb. Jen plníte každý týden úkoly, které vám připravím a vyberu. Dle domluvy vám zaberou okolo 2 hodin týdně.

Jak to přesně probíhá?

Individuální mentoring je práce s francouzštinou přizpůsobená přímo vám na míru. K tomu od vás předem potřebuji pár věcí. A také si musíme nastavit určitý systém. Vše ale záleží na domluvě s vámi.

Vyplnit dotazník

Pokud o mentoring projevíte zájem a domluvíme se na možné spolupráci, zašlu vám dotazník, který mi vyplníte. Najdete v něm šest zásadních otázek pro naší společnou cestu.

Úvodní online konzultace

Vašich šest odpovědí na moje otázky v dotazníku probereme v online úvodní konzultaci přes ZOOM, která je zdarma. Na jejím základě se rozhodneme, jestli pro nás bude budoucí spolupráce.

Úkoly na míru

Když se domluvíme na spolupráci, budu pro vás každý týden připravovat várku úkolů na míru. Úkoly vám zaberou okolo 2 hodin týdně (ale záleží na domluvě).

Systém

Aby se nám dobře pracovalo, je potřeba nastavit systém. Osvědčený systém je následující. Každé úterý nové úkoly, které máte odevzdat do nedělní půlnoci. V pondělí mám čas na to, abych se na vaše úkoly podívala a dala vám zpětnou vazbu. A v úterý vám přidám další várku úkolů.

Pravidelné konzultace

Vždy po čtyřech týdnech si naplánujeme online konzultaci, abychom si řekli, jak jste s úkoly spokojeni, jak vám to jde a jak se celkově s mentoringem cítíte.

Individuální délka

Vše záleží na domluvě. Můžete si vyzkoušet jeden cyklus na 4 týdny a pak buď skončit, nebo jít dál.

Jak mentoring vidím já?

O mentoringu vám můžu povědět i z "druhé strany", protože jsem si ho vyzkoušela na vlastní kůži. Touto formou jsem se věnovala španělštině a angličtině a musím říct, že to nemá chybu.

Když jsem ještě byla na rodičovské s malým synem, bylo pro mě velmi těžké něco pravidelně plánovat. Jednou byl nemocný, pak jsem neměla hlídání a jindy se přihodilo zase něco jiného. Takže chodit někam na pravidelné lekce jazyka pro mě nepřipadalo v úvahu. Čas, kdy jsem se mohla věnovat něčemu pro sebe, jsem mívala zhruba od 21h do půlnoci, když malý spal a já byla ještě schopna fungovat. 

Díky individuálnímu mentoringu jsem měla potřebnou svobodu. Každé úterý na mě čekala várka úkolů, na které jsem měla čas do nedělní půlnoci. V pondělí pro mě bylo volno, zatímco moje lektorky pracovaly na kontrole mých úkolů a zpětné vazbě. A v úterý jsem dostala novou várku. 

 Úkoly jsem plnila někdy postupně, jindy skoro najednou, podle toho, jak jsem stíhala. Je lepší si je rozložit, ale je pravda, že já většinou nestíhala 🙂

Tato forma studia mi naprosto vyhovovala a největší radost jsem měla z potřebné svobody, protože jinak bych se takto jazykům věnovat nemohla.

Pokud chcete svou francouzštinu restartovat, můžete to tentokrát zkusit trochu jinak právě s individuálním mentoringem.  

A co si o výuce myslí jedna moje studentka?

Mentoring francouzštiny pro mě byla zajímavá příležitost, jak si obnovit a udržet své (pozapomenuté) znalosti francouzštiny, ale zároveň se nevázat na pevně stanovený rozvrh výukových lekcí. Kromě časové flexibility mi vyhovovala i samostatnost a možnost plnit si úkoly podle sebe. Myslím, že online mentoring je ideální pro studenty, kteří jsou už s jazykem lehce obeznámeni a zvládají pracovat samostatně, jenom potřebují vedení v zadávání a kontrole vyplněných úkolů. Pravidelné termíny odevzdávání jsou důležité pro udržení určitého studijního rytmu a „pracovní morálky“, ale každý si může sám rozvrhnout, jestli bude pracovat po troškách během celého týdne, nebo si všechno splní najednou v jednom delším bloku. Na online mentoringu se mi obzvlášť líbila rozmanitost – nejen v tématech, ale i v jednotlivých úkolech, které byly rozvrženy tak, aby si student procvičil všechny jazykové dovednosti (poslech, čtení, psaní i mluvení).
Dominika S.

Jak probíhá výuka?

Úvodní konzultace proběhne přes ZOOM. K tomu potřebujete pouze počítač, tablet či chytrý telefon a připojení na internet. Pošlu vám odkaz, přes který se k ZOOMu připojíte. ZOOM umožňuje videohovory, je to tedy něco jako Skype. 

Samotný mentoring se bude odehrávat v prostředí Google Classroom. Tedy takové virtuální učebny, kam vám budu každý týden vkládat úkoly a kde spolu budeme komunikovat. Je to uživatelsky velmi přívětivé prostředí a pokud Google Classroom neznáte, opravdu není čeho se bát. Vše vám případně vysvětlím.

A to je vlastně vše! 🙂 Postupně vám doporučím různé aplikace ke studiu, ale vše je snadné a vůbec se toho nemusíte bát. Pokud by se vám cokoli nezdálo, napište mi a vyřešíme to.

Co potřebujete vy?

  • nadšení pro francouzštinu
  • touhu zdokonalovat se v ní
  • pokud možno, tak účet na Googlu - tedy emailovou adresu s koncovkou ...@gmail.com (pokud ji nemáte a nevíte jak na to, podíváme se na to spolu, je to snadné) - ale není to úplně nezbytné
  • počítač, tablet či chytrý telefon
  • připojení na internet
  • vše je snadné a zdarma, pokud si nevíte rady, není nic snažšího než kontaktovat mě a spolu to už určitě vyřešíme 🙂

Online jazykový mentoring se dá také nazývat jazykové koučování, i když tento název je lehce sporný. Nicméně mě tato forma asynchronní výuky natolik zaujala, že jsem se rozhodla věnovat se mu i jako lektorka. A učila jsem se od těch nějlepších. V létě 2021 jsem absolvovala měsíční kurz od Digitálních lektorů o tom, jak správně koučovat/vést samouky. A tak tu teď pro vás můžu být i já.

Moc se těším na společnou cestu!

Na kolik vás online mentoring francouzštiny vyjde?

Cena je 500,- / týden při práci okolo 2 hodin týdně.

Za cyklus 4 týdnů je cena 1800,- při práci okolo 2 hodin týdně.

Možnost přikoupit individuální konverzace 400,-/30 min (nebo 3500,-/10 lekcí).

Pokud si tento způsob studia francouzštiny chcete vyzkoušet, napište mi na email: zdenka@restartujtefrancouzstinu.cz

Nebo odpovězte přes formulář níže.  Já se vám obratem ozvu, jestli mám ještě volno a případně vám pošlu dotazník a další informace a na všem se domluvíme.

Moc se těším na případnou spolupráci!

*Váš email bude použit pouze pro vyřízení dotazu, nejedná se o registraci k odběru novinek. Vaše osobní údaje zpracovávám dle Zásad o ochraně osobních údajů, jejichž podrobné znění najdete v patičce webu.