Pojďte letos strávit adventní čas jinak a místo čokoládek si každý den vyloupněte kousek francouzštiny!

Od 1. do 24. prosince 2022

Představte si, že si každý adventní den uděláte chvíli pro sebe. Uvaříte si dobrý čaj nebo si dáte sklenku vína a užijete si chvíli se svou milovanou francouzštinou. Vyluštíte si křížovku, poslechnete vánoční písničku, podíváte se na video a spoustu dalšího.

Díky postupnému "otevírání okének" v kalendáři si procvičíte francouzštinu a bude vás to bavit. Každý den odhalíte kousek francouzského světa. 

Letošní rok budete končit s příjemným pocitem, že jste toho pro svou francouzštinu spoustu udělali.

 • Jak adventní kalendář plný francouzštiny funguje?
  Od 1. do 24. prosince 2022 vám každý den dorazí adventní email s překvapením na daný den. Budou to různé aktivity týkající se francouzštiny a Francie.
 • Pro jakou úroveň je kalendář vhodný?
  Užije si ho každý od úrovně A1 výše. Je vhodný i pro nadšené začátečníky, kteří se nebojí výzev, chtějí se naučit něco nového a touží po inspiraci a motivaci.
 • Co vše vás v kalendáři čeká?
  Křížovky, doplňovačky, slovíčka, fráze, videa, písničky a spoustu dalšího a to vše s vánoční tématikou.

Kalendář vám kromě překvapení přinese i další věci, pokud budete chtít:

Restart

Díky tomu, že se po dobu 24 dní budete každý den věnovat francouzštině, můžete očekávat lehký restart svojí francouzštiny 🙂

Těšení

V předvánočním shonu si denně najdete 10-20 minut na to, abyste se mohli těšit na Vánoce. A to navíc francouzsky!

Motivace

Každý den vám přijde email s malou radostí týkající se francouzštiny. To je tedy každodenní motivace se na francouzštinu alespoň mrknout.

Kdo vás bude kalendářem provázet?

Jsem Zdeňka Fromková a miluju francouzštinu. Je součástí mého života již přes 20 let. Není jen mou profesí, ale bavím se jí i ve svém volném čase.

V tomto adventním kalendáři vám chci předat trochu své radosti z francouzštiny a ukázat vám, že věnovat se jí může být zábava.

Jaká vás čekají překvapení?

Čtení

Psaní

Poslouchání

Sledování

Luštění

Hádání

Deníkování

Doplňování

A spoustu dalšího!

Co o kalendáři říkají účastníci z loňska?

Podle mě byl kalendář dobře vyvážený (čtení, poslech) a kromě samotného jazyka byl pro mě obohacující i svým obsahem, protože jsem se o Vánocích dozvěděla spoustu nového.
Nejvíc mě bavily doplňovačky, křížovky, osmisměrky. A čtení/poslech pohádek (bavilo mě, že můžu sledovat nějaký příběh, který se vyvíjí, a nemám jenom vytržená slova bez kontextu).
Líbila se mi různorodost úkolů, těšila jsem se na další, pěkná grafika Vašich mailů, zajímavé materiály.

Co je cílem kalendáře?

 • zpříjemnit vám adventní čas a udělat vám každý den radost
 • ukázat vám nejrůznější cesty k francouzštině
 • naučit vás se na francouzštinu těšit
 • pomoci vám udělat si z francouzštiny zvyk

Chcete nakouknout?

Podívejte se na ukázku z kalendáře z 12. 12. loňského roku. Vlevo vidíte email s okénkem a vpravo PDF, které se vám otevře jako překvapení pod okénkem s úkolem na daný den. Pro zvětšení obrázku na každý klikněte.

Od kdy kalendář začíná?

První adventní email vám přijde 1. prosince ráno v 5h, abyste se mu mohli věnovat i brzy ráno, pokud je to pro vás lepší. Potom bude chodit každý den až do 24. prosince ve stejnou dobu.

Jak to bude probíhat?

Každý den email

Každý den v 5h ráno dostanete email s překvapením. Začínáme 1. prosince a končíme 24. prosince na Štědrý den.

Úkol na procvičení

Překvapení bude v podobě nějakého zábavného úkolu s francouzštinou. Někdy budou součástí emailu pracovní listy a různé odkazy. Úkol vám zabere 10-20 min denně.

Adventní zápisník

Hned v prvním emailu 1. prosince dostanete "Adventní zápisník", který bude v elektronické podobě v PDF. Můžete si ho buď vytisknout a psát si do něj své poznámky.

Adventní zápisník v PDF

Jako bonus na vás bude hned první den kalendáře čekat Adventní zápisník.

Bude to soubor v PDF, který vám pošlu emailem. Můžete si ho vytisknout a psát si do něj své postřehy a poznámky z úkolů. Slouží k tomu, aby pro vás byl kalendář co nejpřínosnější. Protože, když si něco zapíšete, už s tím trochu pracujete a váš mozek si to lépe zapamatuje.

Navíc se ke svým poznámkám můžete vracet a tím své znalosti ještě prohlubovat. Je to zkrátka lepší, než když si jen něco přečtete nebo poslechnete.

Kolik mě to bude stát?

Adventní kalendář plný francouzštiny vás vyjde na

   350,-

Přihlášky uzavírám 30. 11. v 21h.